УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Меню

Туристичні магніти Житомирщини

1. Камінне село

Житомирська область, Коростенський район, на схід від с. Рудня-Замисловицька

Одне із найзагадковіших місць сили – Камінне село – являє собою скупчення великих валунів на площі 15 га. Розташоване у лісовому масиві на території Замисловицького лісництва.

Характеризується численними виходами на поверхню гранітних порід Українського щита. Окремі валуни, які нібито приніс льодовик, за розміром та формою нагадують сільські хати та клуні. Насправді це делювіальні розвали верхнього шару твердих порід, що зазнали руйнування внаслідок вивітрювання, нівації та денудації. Вік порід близько 2 млрд. років.

2. Кляштор Босих Кармелітів

Житомирська область, Бердичівський район, місто Бердичів,
Соборна площа, 25

Пам’ятка архітектури Національного значення (16 – 18 століть): костел, келії, вежі, оборонні мури з баштами. З моменту побудови у костелі знаходилась чудотворна Ікона Матері Божої Бердичівської, подарована засновником кляштора та власником міста Бердичева Я. Тишкевичем. Ікона має таємничу історію.

З 1998 року – це головне місце відпущення гріхів для римо-католиків України – Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію.

Крім культових споруд на території замку знаходяться мистецькі школи, Музей історії міста Бердичева та Музей Джозефа Конрада.

3. Парк «Древлянський»

Житомирська область, Коростенський район, місто Коростень

Упорядкована зона відпочинку на схилах гранітної скелі, на вершині якої в VIII-XIII розташовувався літописний Іскоростень. На місці городища зведено макет дерев'яних укріплень стародавнього міста, встановлено пам'ятник древлянському князю Малу, а на березі річки біля підніжжя скелі – пам'ятник княгині Ользі, яка, за легендою, провела останні роки життя в зруйнованому нею Іскоростені. Глибоке місце на р. Уж, де, за переказами, княгиня любила купатися, відзначено табличкою "Купальня княгині Ольги". На протилежному березі встановлено пам'ятник Добрині Микитовичу, якого вважають уродженцем Коростеня, а також пам'ятник древлянскій княжні Малуші і її синові, майбутньому князю Володимиру Великому. Парк Древлянський – улюблене місце прогулянок жителів Коростеня. У вересні тут щорічно проходить Міжнародний фестиваль дерунів. На вході в парк можна побачити пам'ятник деруну.

З 1998 року – це головне місце відпущення гріхів для римо-католиків України – Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію.

Крім культових споруд на території замку знаходяться мистецькі школи, Музей історії міста Бердичева та Музей Джозефа Конрада.

4. Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова

Житомирська область, Житомирський район, місто Житомир, вулиця Дмитрівська, 2

Музей космонавтики імені С.П. Корольова зосереджується на об'єднанні фізичного та філософського, духовного космосу, космосу зоряного неба та космосу людини й її духу. Космос має не лише технологічний аспект, але й філософський та культурологічний, пов'язаний з духовними цінностями.

Експозиція музею космонавтики, що є справжнім шедевром мистецтва, використовуючи музичні та пластичні образи, поєднує наукову концепцію та видовищність, сприяє філософському та естетичному осмисленню життя. Простір музею повний символів, і саме тому експозиція є унікальною — тут космос перебуває в гармонії з людиною та її творіннями. Науковий, історичний та музейний зміст доповнюється образним та художньо-творчим, сприяючи формуванню цілісного наукового та особистісного світогляду відвідувачів.

5. Замок-музей «Радомисль»

Житомирська область, місто Радомишль, вул. Плетенецька, 15

Архітектурна та історико-культурна перлина поліського краю. У 1612 році на цьому місці було збудовано «папірню» – укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської Лаври. Саме на цьому папері був надрукований церковний збірник "Часослов", перша надрукована в Києві книга.

Величний архітектурний ансамбль, розташований між двома водоспадами, з одного боку омивається водами річки Мики, з іншого – величезним чистим озером. Навколо, як і тисячу років тому – хвойні ліси, що насичують повітря лікувальними ефірними оліями.

Замок загальною площею 2500 кв. м. не має рукотворного фундаменту, він збудований на гранітній скелі, що уходить вглиб землі на кілометри, і здатний простояти століття. Всередині замку, завдяки товстим кам’яним стінам, цілий рік зберігається однакова температура +18°. Тут все вражає духом давнини. Величні мури, дубові перекриття під стелями, балкони в концертній залі та бійниці, через які оборонці колись відстрілювалися від нападників.

6. Садиба Терещенко-Уварових

Житомирська область, с. Турчинівка, вул. Житомирська, 6.

Палац Уварової, який знаходиться на Житомирщині – в першу чергу цікава споруда з точки зору своєї драматичної історії та приємної архітектури. Знаходиться садиба в Турчинівці, де наприкінці 19-го століття Федір Терещенко придбав ділянку землі, щоб звести там будинок для своєї наймолодшої доньки.

За рік до початку 20-го століття, вже після смерті засновника палац таки почали будувати. В якості основного матеріалу обрали червону цеглу, а загальна стилістика повністю відповідає стилю ренесанс. Після одруження власниці, яка стала замість Терещенко Уваровою, вона почала активно облагороджувати територію біля свого маєтку. Тим не менш, міський ритм життя для неї був більш привабливим, тому садиба часто пустувала.