24.02.2025... підсумки дня (ВІДЕО)
Три роки тому Україна постала перед найважчим викликом, і всі ці роки ми не лише воювали, а й зберігали та зміцнювали свою культуру. Адже культура – це не лише мистецтво, а й наша ідентичність, наша історія, наша зброя.
У третю річницю повномасштабного вторгнення культурні заходи стали важливим простором пам’яті, єднання та підтримки.
Перш за все, 24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники влади, військові та рідні полеглих Героїв зібралися, щоб віддати шану тим, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України.
Т.в.о начальника Управління Тетяна Руденька відвідала виставку студентських робіт «Очі війни» Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Мистецькі твори студентів стають очевидним засобом зцілення, протесту та надії, показуючи, що навіть у найтемніші часи креативність і талант можуть проростати і виходити на нові горизонти майбутнього.
У Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера відбувалося відразу 2 події: виставка робіт переможців конкурсу «Відсіч. Арт. Весна». Молоді митці Житомирщини через малюнки, фотографії, інсталяції та перформанси висловили свою вдячність, пам’ять і глибоку повагу до тих, хто віддав життя за свободу України; та благодійний концерт «РОЗТАНЕ СНІГ», де мали змогу познайомитися і особисто поспілкуватися з учасниками музичної групи «RIDNI».
На базі комунального підприємства «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. А. Кочерги» від 24 лютого у фойє представлений виставковий проєкт «Вписані в історію – зруйновані війною» який являє собою фотозібрання найяскравіших та найважливіших об’єктів архітектурної спадщини, які були визнані візитівкою Маріуполя, і які стали болем для всіх мешканців міста внаслідок знищення під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації.
На 34 стендах виставки побачили архітектурні пам’ятки та пам’ятники міста у своєму первинному вигляді та теперішньому, після їх руйнування.
У Михайлівському кафедральному соборі разом з заступниками начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктором Градівським та Олександром Федько, представниками різних церков і конфесій, військовослужбовцями, рятувальниками ДСНС, поліцією, а також небайдужими мешканцями міста долучилися до спільної молитви за Україну за нашу державу, її захисників та всіх, хто віддав своє життя у боротьбі за свободу.
Разом з заступником начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктором Градівським, т.в.о начальника Управління культури та туризму Тетяна Руденька передали на потреби воїнам 95-тій окремій десантно-штурмовій Поліській бригаді «сітку єднання», сплетену під час патріотичної акції «У сітку єднання вплети оберіг» на День Соборності України.